,,LUBINŲ ALĖJA" butai Kaune

 

Romainiai – Kauno miesto dalis šiaurės vakarinėje miesto dalyje, į šiaurę nuo Lampėdžių. Romainiuose daug miškų: rytinėje dalyje – Linkuvos miškas, vakarinėje – Šilainių miškas. Miškuose peri 32 paukščių rūšys, kurios įtrauktos į Europoje globaliai nykstančių sparnuočių sąrašą, veši įvairūs saugotini augalai.

Romainių gyvenvietė minima XIV a. vidurio kryžiuočių kronikose. Gyvenvietės senumą liudija ir piliakalnis, ir šaknis Rom -. Tai ta pati šaknis, kaip ir žodžių ramus, romus, Ramovė, Romuva. Spėjama, kad čia buvusi lietuvių šventykla, stovėjęs aukuras ir degusi amžinoji ugnis. Romainių miško parke iki šių dienų išlikę švento ąžuolyno likučiai. Istorikų duomenimis, šiame miške vykdavo pagoniškos apeigos, čia buvęs svarbus lietuvių religinis centras.

1295 m. Ragainės komtūras Liudvikas iš Libencelės laimėjo mūšį prieš lietuvius ir sudegino šventu laikomą Romainių kaimą. 1336 m. Romainių saloje pastatyta Marienburgo pilis, o dešiniajame Nemuno krante – Bajenburgas (netoli Veliuonos). 1384–1402 m. sudaryti slapti kryžiuočių kelių į Lietuvą aprašymai, kurių bent dešimtadalis ėjo pro Romainius.

XVIII a. Romainius valdė Vitebsko kaštelionas Simonas Sirutis, Karolis Prozoras ir jo sūnus Mauricijus, 1831 m. sukilimo metu vadovavęs Kauno apskrities 2000 sukilėlių būriui ir 2 mėnesiams užėmęs Kauną. Po sukilimo Romainius įsigijo bajoras Adomas Medekša.

1850–1917 m. valdė grafai Tiškevičiai, po to dvarą nusipirko J. Galvydis-Bikauskas.

Gyvenvietė sparčiai plečiasi ir jaunėja, šiuo metu Romainiuose gyvena apie 2200 gyventojų. Statomi nauji modernūs gyvenamų namų kvartalai, atnaujinama senoji gyvenvietės dalis. Čia gyvenantys brangina ir saugo gamtos sukurtą grožį bei dešimtmečiais puoselėtas kultūrines tradicijas ir vertybes.

Romainiai žavi unikaliu gamtos grožiu. Čia atvykstantį svetingai sutinka išlakių pušų viršūnėmis kalbantis šilas, Nemuno ir Nevėžio santakos link žvelgiantys didingi šimtamečiai ąžuolai ir lankos, pasidabinančios margaspalviais žiedais.

BUTAi ROMAINIUOSE, LUBINŲ G.


APRAŠYMAS:
• Autonominis ULTRA ekonomiškas dujinis šildymas (grindinis su kondensaciniu katilu);
• Pilnai sutvarkytas gerbūvis (trinkelėmis grįstas parkavimas, aptverta tvora, išlygintas juodžemis);
• Asfaltuotas privažiavimas;
• Visos komunikacijos bute išvedžiotos: elektra, vanduo, nuotekos, dujos;
• Ištinkuotos vieną kartą glaistytos sienos;
• Išlyginamasis grindų sluoksnis;
• Sumontuojamos ir pakabinamos lubos KNAUFF sistema;
• 3 stiklų vokiško profilio langai;
• Austriška išorės apdaila;
• Galimybė įsirengti židinį.
• Galimybė įsigyti su pilna apdaila;
Yra būstų su individualiais KIEMELIAIS/TERASOMIS.
Galime pasiūlyti 61,97kv.m 4 kambarių butą.
Įvairios kvadratūros: 32, 33, 39, 42, 45, 50, 54, 60, 62, 63, 65, 67 kv.m.

 

 

Brokeris

Mantas Jaruševičius

NT marketingas ir pardavimai
+370601 10 111
mantas@011.lt

Susisiekite